Talvitumine - BLOG

Facebook'i grupis "Mesindushuviliste klubi" postitatud teema ja selle kommentaarid.
Ergo Oolup
13. jaanuar kell 18:30 · Tallinn

Täna rääkisin kahe mesinikuga, kes küsisid minult, kas ma talvel ikka mesilasi kuulamas ka käin ?
Ütlesin, et ei käi ... (kui siis ehk mingi aeg juba veebruari lõpus põhju puhastamas ja varakevadel söödavarule viskan ka vajadusel pilgu peale)
Tuli ikka välja, et nemad ja nende sõbrad ikka käivad usinasti kuulamas ja peaksin ehk ikka suminat kuulamas käima.
Olen nõus käima, kuid mis teen siis, kui ikka kõrv vastu taru suminat ei kuule ? Tänan abi eest :)

Kommentaarid
Rauno Kassepuu
Rauno Kassepuu Äkki on lihtsalt vaikne pere? Sellepärast ei kuulegi smile emoticon

Mart Kullamaa
Mart Kullamaa Siis naudid ilma ja oled muidu lahe mees!

Heiki Männik
Heiki Männik Mina olen mõnikord sõrmenukiga õrnalt korra koputanud, kohe on käib 'jõmin' läbi taru ja kuulda, kas elu sees aga lendu sellepärast keegi ei tõuse. Iseküsimus, mis selle teadmisega niiväga peale hakata, et sumisevad või ei sumise - kahtlen vähe, et kõr...Kuva rohkem

Heiki Männik
Heiki Männik Vanast ajast on see kuulamise jutt vast jäänud lihtsalt seetõttu, et majandati rohkem lamavtarudega, kus liistud peal, mida lahti ei hakatud võtma. Kuulamas käidi pigem siis selle teadmise saavutamiseks, et kas on veel elus või mitte.

Heino Tappo
Heino Tappo Tegelikult eristab neid suminaid ikka küll. Kui nälg majas,siis sahisevad nagu puulehed.

Mart Kullamaa
Mart Kullamaa See küsimus võtab olukorra hästi kokku, et mis sa selle teadmisega peale hakkad?

Ergo Oolup
Ergo Oolup Arvan teadvat sedasama ... ehk mida ma selle teadmisega, et peret ei ole või pere väike peale hakkan ... Aga KOKKU see on üks hirmus tore "Aktiivne kevade ootamise tegevus" sh. Tasub aeg ajalt ka vaadata, kas katused on ikka peal jne.... Head kevade ootamist siis kõigile mesinikele !! Tervitused Saarest !! PS. Meie hanged pidid tänase seisuga ikka need kõige kõrgemad olema !

Maidu Kukk
Maidu Kukk Kui saarest,siis kas natuke valesti pole läind,seal ju öeldakse" kõige" asemel" köige".

Ergo Oolup
Ergo Oolup Kirjutasin sellepärast, et oleks arusaadav köigile smile emoticon

Tago Holsting
Tago Holsting Ikka kuulan. Näiteks seda smile emoticon https://www.youtube.com/watch?v=Sg6z_DXvVBk

Honey Bee Swarm MACRO close Clear Audio/Sounds
YOUTUBE.COM

Ergo Oolup
Ergo Oolup Tuttav kohin. Vaikselt hakkan harjuma, et on kõrvades juba vaiksem. Magan ka seetõttu nüüd juba rahulikumalt .... st. kevadet veel ei oota

Aimar Lauge
Aimar Lauge Mesilaspere on soovitav iga 9 päeva tagant läbi vaadata, ka talvel. Talvel veel mugavam - raputad mesilased lumehange ja saad kärjed läbi lappata. Pärast võtad lumelabidaga mesilased hangest ja raputad koos lumega raamide vahele. Lumi külmetab lestad ära - saab ka ravi tehtud. Ilm ei ole vabanduseks nagu õeldakse: ei ole halba ilma, on vaid halvad mesindus võtted! grin emoticon

Aili Taal
Aili Taal te olete seal saare peal vähe laisaks läinud,meie käime kuulamas ikka iga 7 päeva tagant ja kui häste ei kuule siis koputame kohe mitu korda kõvasti vastu taru tongue emoticon

Aimar Lauge
Aimar Lauge Kui soov tihedamalt koputada, siis riputada pinksi pall nööri otsas vastu taru, nii et tuul paneks palli vastu taru kopsima. Hea on see veel , et ajab tihased ja muud röövlid ära. grin emoticon

Teet Nigol
Teet Nigol Põhja-Virumaal on lumega sellised lood.
Kasutaja Teet Nigol foto.

Heino Tappo
Heino Tappo Kagu pool pole lund õieti ollagi. Põllul suuskamine on päris ohtlik. Äkiline ootamatu pidur võib lõhkuda suusad ja enda kondid...

Maire Valtin
Maire Valtin Minge mesinikud parem reisile soojale maale ja ärge muretsege. Mesilased saavad ilma teieta jaanuar-veebruar läbi. Märtsi alguses kuulatage ja koputage. Siis on ehk vaja kandipätsike perele peale panna.

Heiki Kruusalu
Heiki Kruusalu Praegu on siin Eestimaal niiii ilus, et oleks patt kuskile soojale maale minna. Just selliste kohevlumiste päevade pärast tasubki Eestimaal elada. Mesilased lume alla peitu ja suusatama!

Urr Uustal
Urr Uustal Mina ei ole kunagi talvel maal. Panen mummid sügisel "tuttu" ja järgmine kord lähen kohale tavaliselt aprillis. Nii see on olnud aastaid. Mõnel korral on olnud ka "loomulikke" kadusid kuid need on olnud seotud pigem teiste põhjustega (nt liiga väikses pere olen talvituma jätnud, 1 pere läks ilmselt nugise nahka vms)

Rein Kraak
Rein Kraak Mina käin aegajalt. Põhjus ei ole mitte selles,et saaksin teada, kas mõni pere on "igavestele korjemaadele

Rein Kraak
Rein Kraak sorry lipsas minema, jätkan :... läinud" vaid kuulan, kui sumin on liiga suur, püüan põhjuse vaikselt välja selgitada. Ehk on vale ventilatsioon, kuid reeglina on tegu hiirega, kelle püüan lõksuga kinni. Vastasel korral võib hoolimatusest see pere enne kevadet väjas olla ja hukkuda.

Heiki Kruusalu
Heiki Kruusalu Lugedes kommentaare tundub, et penotarud on saatanast, küll rähnid, tihased, nugised... Mul on ka teist aastat penokorpustes, seni on hästi läinud, aga kommentaarid kahjustuste kohta teevad ärevaks. Läksin kontrollima, õnneks ei leia ma enam isegi oma tarusid üles, rääkimata tihastest ja rähnidest.
___________________________________________________________________

30.jaanuar käisin siis mesilasi "Kuulamas" ehk tegin ülevalt katuse lahti ja vaatasin sisse. Tulemus on näha fotodel. Kobarad olid üsna kõrgel. Kui peaks uuesti pikalt külmaks minema, peab vaatama minema, kas jätkub sööta ja vajadusel ka soojustused peale.
Plaani kohaselt lähen veebruari lõpus tarude põhju puhastama.
Eelmine
Uue (mesindus-)aasta soovid ja KV - 2015/2016
Järgmine
Kevadine tarude põhjade vahetamine - BLOG

Vastused puuduvad

Email again: