Vabalt paarunud mesilasema

Pakume soovijatele vabalt paarunud buckfasti mesilasemasid. Need on antud aasta mesila parima tõumesilasema järglased.

Mesilasemad paaruvad peamiselt Tagamõisa poolsaarel, Loode-Saaremaal. olevates paarlates. Kuna antud piirkonnas on praktiliselt ainult buckfasti mesilaspered, siis on puhaspaarumis protsent ka selles paarlas kõrge. Leski kasvatatakse spetsiaalselt juurde ja kasutatakse spetsiaalseid kärjepõhju lesehaudme kasvatamiseks.

Kõik vabalt paarunud emad pannakse paaruma spetsiaalsetesse APIDEA paarumistarudesse. Enne müüki minemist kontrollitakse mesilasemade munemist ja kvaliteeti täis haudme tsükli järgi. Kontrollitakse, et mesilasemad on ikka viljastunud korralikult ega mune küürakhauet.

Vabalt paarunud mesilasemasid saab osta sõltuvalt ilmastiku oludest jms. u. 20.juunist-1. septembrini.

Paarunud mesilasema saab ostja endale koos saatepuuri (plastik) ,saatemesilaste ja söödaga. Postiga saatmisel lisandub saatekulu.

Et mesinikuna oskaksin oma tegemisi paremini planeerida ja et mul oleks ka täpsem teadmine, kui palju mul on võimalikke mesilasemade tellijaid, siis võiksid huvilised jätta siia enda kontaktid ja lisada tellitavate mesilasemade arvu. Selline eeltellimus ei jäta Teile mingeid kohustusi mesilasemade ostmiseks. Lõplik kinnitus tellimusele ja arve saadetakse Teile peale meiepoolsest kontakti Teiega selle aasta mai kuus, kus kinnitatate või loobute antud eeltellimusest.   

NB ! 2021 aastal me kahjuks enam mesiemade müügi tellimusi vastu ei võta.