Puhuriga mesilas - BLOG

Üksida mee võtmine on teadaolevalt üks väga raske töö, mis päeva lõpuks tõsiselt väsitab ühe mesiniku ära ( sh. ka minu)
Raskeks teevad selle meekorpuste raskused, kuum ilm jms, kuid eelkõige ikka see, et tavapäraselt tuleb raamid mesilastest tühjaks harjata (hea võimalus on kasutada ka mesilaste eraldajat). Tehekse seda võimalusel kahekesi ja selliselt on töö sujuv nin ka lihtsam (ka raskuseid saab siis jagada)
Harjamise miinuseks üksi olles on see, et kui mesilasi on palju raami peal siis üksi seda tehes, ühelt poolt harjates jõuab teisele poole raami vahepeal mesilasi üsna palju tagasi tulla jne. (Harjatakse ju korpuse kohal). Kokkuvõttes tuleb raamidel kaasa palju mesilasi.
Lahenduseks võiks olla siis puhuri kasutamine. Proovisin siis sellel aastal puhuri mett võtta.  Eelnevalt tuleb teha vajalik karkass, mille peale meekorpus taru ees pannakse ja karkassi alla kott/ava jms. mis raamidest tulevad mesilased ilusasti taru lennuava poole ka suunab. Kasutan lisaks ka vajadusel "sildadena" pappe jms., mis aitavad mesilastel lihtsamini lennuavani tagasi jõuda.
Tagaside:
Üksinda jõuab niimoodi ikka mett võtta küll ja süsteem töötab hästi. Miinuseks on ehk asjaolu, et mee võtmisel sellisel väljapuhumisel tekib mesilastel stress. Kuid usun, et harjates jms. üksi ei ole tekkiv stress väiksem ja kestab selliselt isegi kauem.
NB ! Oluline on puhurist tulev tuulejõud, mis peab olema ikka korralik. Õhuvoolikut peaks saama ka suunata. Nõrkade puhuritega, millel õhujoa juhtimine on samuti raskendatud, saab teha selle töö ära, kuid paratamatult jääb mesilasi siis ikkagi sisse. ( (Toimib küll hästi, kui meeraamid on täis ning kaanetatud, kuid praktias see nii tihtipeale ei ole )
Kokkuvõttes kõik veel ei toimi 99 % aga katsetused jätkuvad
Puhuri rentisin nädalavahetuseks ( ca 20 EUR (laupäevast esmaspäeva õhtuni) ja kui teha korralkud päevad jõuab päris palju st. ei pea kõike seadmeid endale soetama.
Eelmine
Katusemesindus GOSPA näitel - BLOG
Järgmine
Sügisene 2018 söötmine - BLOG

Vastused puuduvad

Email again: