GOSPAs sel suvel tuhandeid ööbijaid rohkem - BLOG

Saarte Hääle artikkel 25.08.2016
Kuressaares asuva Georg Otsa spaahotelli (GOSPA) katusele viidud tarudes elavad mesilased käivad usinasti korjel.

Kaks oma mesilastaru südasuvel GOSPA katusele kolinud mesiniku Ergo Oolupi sõnul läheb tema hoolealustel hästi. “Käivad korjel ja valmistuvad juba tasapisi sügiseks,” märkis Oolup, kes käib tarusid ja nende elanikke kontrollimas vähemalt korra nädalas.

Korjel käivad GOSPA mesilased ümbruskonna aedades ja kaugemalgi. “Aktiivne korje toimub poolteise kilomeetri raadiuses, aga korjel käivad nad isegi kolme kilomeetri kaugusel,” lausus Oolup.

Oolupi sõnul sündis idee GOSPA katusel mesilinde pidada aastapäevad tagasi. “Katusemesindamine on üle maailma päris suur trend,” nentis Oolup. Ta lisas, et linnainimeste jaoks on see üks võimalus mesilasi pidada.

“Päris paljude hotellide ja restoranide katustel peetakse mesilasi,” rääkis Oolup.

“Lisaks oma mee tootmisele rõhutatakse sellega, et ümbritsev keskkond on puhas ja hea.”

Spaahotelli juhataja Piret Trei hinnangul on mesilaste pidamine innovaatilisi trende järgiva GOSPA katusel hea näide koostööst kohalike ettevõtete vahel, kel on sarnane mõtteviis ja kes hoolivad ümbritsevast keskkonnast.

Trei sõnul on mesi kui kohalik tooraine au sees nii GOSPA restoranis kui ka spaa osas. “Näiteks KENA by GOSPA hoolitsuste sarjast leiab populaarse kehahoolitsuse meemähis ürdiseguga,” ütles Trei. “Mesi on rikas bioaktiivainete allikas, mõjudes nahale sügavniisutavalt ja omades ka vananemisvastast toimet.”

Trei sõnul on mesilaste katusel pidamisel suur pluss – nad ei häiri kedagi ega ole ohtlikud, sest nende liikumistrajektoor on piisavalt kõrgel. Juhataja lisas, et mesilaspered on GOSPA külastajaile märkamatult toimetanud katusel juba nädalaid.
Eelmine
Vurritamine 2016 - VIDEO
Järgmine
Varuperede söötmine - BLOG

Vastused puuduvad

Email again: