Saaremaa meeaasta tuleb alla keskmise "Saarte Hääl" 01.08.2015 - UUDIS

Kui möödunud aastal oli Saaremaa mesinikel põhjust rahuloluks, siis tänavune jahe suvi on vähemalt seni jätnud korje lühikeseks ning saagi niruks
Kui möödunud aastal oli Saaremaa mesinikel põhjust rahuloluks, siis tänavune jahe suvi on vähemalt seni jätnud korje lühikeseks ning saagi niruks.

Jõistes asuva Ösel Cottage OÜ omanik Signe Meisalu nimetas tänavust meeaastat suhteliselt kurvaks. “Ilmad on sellised, et mesilastel polegi õieti mingit korjet olnud,” sõnas mesinik, lisades, et eriti kahvatuks jäid saaginumbrid merelähedastes tarugruppides.

Kuna sel aastal panustas Jõiste ettevõte perede arvu suurendamisele 50 perelt sajale, siis saagile erilist ootust ei pandudki ning mett tal tänavu müügiks ei lähe.

Muhu mesinik Aimar Lauge ütles, et tänavuse aasta meesaak kujuneb maakonnas 20-40 kilo pere kohta, mis on alla ootuste ja keskmisest vähem. “Viimane mesi tuli tarudesse jaanipäeva paiku paakspuuõitest, peale seda on olnud vaikus,” sõnas Lauge, kelle sõnul lõppes korje lõplikult juuli alguse jahedate ilmadega.
Eelmine
Mesitarud 2015 - BLOG
Järgmine
Meevõtmine - FOTO

Vastused puuduvad

Email again: