Kevadine põhjade vahetus - BLOG

2018 aasta mesindushooaeg sai siis avatud tarupõhjade vahetusega.
Nagu igal aastal vabariigi sünnipäeva paiku saab alguse minu jaoks uus mesindushooaeg. Palju mesinikud loevad hooaja alguseks pigem siiski sügist, kui valmistutakse perede söötmisega, raviga, tarvikute hooldustöödega järgmiseks hooajaks. See on väga õige lähenemine aga kevadine põhjade vahetus on minu vahetu töö juba üle pika aja otse mesilastega ja on oma olemuselt selline aktiivne kevade/hooaja ootus. Ootan seda päeva.
Kuna vabariigi sünnipäev oli sellel aastal eriliselt pidulikum ja Külmem, siis otse pidupäeval ma ei jõudnud. Segas eelkõige liigne külm.
Võtsin siis kaasa grupi jagu põhjasid, vahelagedesse pandava soojustuse, sööta, kelgud gruppidesse pääsemiseks, põletid, vahelauad + soojustuse jms. 
Kaasa tuli ka isa. Kahekesi on töö effektiivsem. Üks tõstab taru korpuse ja teine vahetab samal ajal põhja.
Langetist oli keskmiselt ( pigem vähe ja kuiv) . Surnud oli üks pere. Juba sügisel antud pere ei tahtnud vastu võtta sööta, oli eelneval kontrollimisel rahutu  jms., mistõttu tema ületalalve pidamine oli enne. väga kahtlane. Üks grupp, kus sügisel jäin söötmisega veidi hiljaks said mõned tarud ka peale lisasööda. ( Õppetund selleks aastaks, et asju tuleb teha õigel ajal, mitte hiljem). Üks asi on lisakulu sööda näol aga pigem see, et kui jääd söötmisega liiga hiljaks katkeb sügisel ema munemine ja peresse ei jää ületalve pidamiseks piisavalt mesilasi.
Põhjad tõime suure tee juurde välja (auto juurde), kus puhastasime (Põletasime) need järgmise grupi jaoks valmis. Oluline on kasutada siin korraliku põletit ( Kaasa gaasiballoon + põleti), kuna väiksad käsipõletitega töö võtab liialt aega ja ei ole pooltki nii tõhus.
Õhtul näitas sammumõõtja 11 000 sammu (piisavalt paks lumi)
Käisin ka GoSpa hotelli katusel põhjasid vahetamas ja kontrollimas peresid. Kõik on OK :) 
Saabusid ka uued kärjepõhjad st ALUSTAN !
Eelmine
Raamide pesu peale vahasulatust - BLOG
Järgmine
Kevad 2018 - VIDEO

Vastused puuduvad

Email again: